Kam teď s penězi? Nápověda ve videu Cyklů bohatství. (Aktuality červenec 2022)


Dobrý den, přátelé,

inflace dále roste, finanční trhy se propadají. Ale i na současné době lze najít pozitivní aspekty a zajímavé impulzy. Klesající trhy mohou být příležitostí výhodněji investovat. O tom mluví náš analytik v záznamu přednášky Cykly bohatství ke shlédnutí níže.
Goden_Gate_Magazin
Situaci na trzích se hlouběji věnuje také hlavní článek našeho GMAGu. Z pohledu českých a slovenských odborníků vysvětluje důvody současného propadu takřka všech investičních aktiv a ukazuje možnosti, jak své úspory a investice ochránit i ve složitějších časech.

Rostoucí ceny mohou motivovat k zvýšení příjmů. 
V rozhovoru s koučkou a expertkou na osobní rozvoj Renatou Angelo se radíme, jak začít se změnou k lepšímu.
Více v červencovém Golden Gate Magazínu 
a v obsahu tohoto e-mailu.


Výroční zpráva společnosti Golden Gate za rok 2021 je na světě! Můžete si jí prohlédnout na tomto odkazu. 

Ve Výroční zprávě 2021 se můžete dočíst o dlouhodobé investiční strategii pro naše klientyo důvodech proč lidé nakupují investiční kovy právě s námio klíčových osobnostech našeho týmu, o historických milnících společnostio možnostech spolupráce, o hospodaření a ekonomických výsledcích společnosti, atd.



Video měsíce
Marek Brávník: Cykly bohatství
Přednáška Marka Brávníka, analytika společnosti Golden Gate, na téma "Cykly bohatství" se zamýšlí nad otázkou "Kam s penězi v dnešní době?". Vysvětluje principy fungování ekonomických cyklů a to, jaký mají vliv na ceny dluhopisů, akcií, nemovitostí, zlata a stříbra. Zjistíte, v jaké fázi cyklu se právě nacházíme, a naučíte se, jak si vybudovat vlastní cyklus bohatství.

Celé vi
deo sledujte na tomto odkazu.
video
Mince, které si nenechte ujít
Tyto i další mince najdou klienti Golden Gate přednostně také ve své Klientské zóně.
mince
The Lion of England
stříbro, 2 oz, bullion
The Royal Tudor Beasts
Britská královská mincovna po obrovském úspěchu série The Queenʼs Beasts odstartovala novou devítidílnou sérii The Royal Tudor Beasts, věnovanou heraldickým tvorům rodu Tudorovců. Prvním motivem je Lev Anglie. ... více info
KOUPIT
mince_rok_tygra
Operace Anthropoid
stříbro, 4x 2 oz, proof
Legendární operaci Anthropoid připomíná sada čtyř stříbrných mincí. Každá mince je vyražena ze dvou trojských uncí ryzího stříbra v provedení piedfort – to znamená, že mince mají oproti tradičním ražbám dvojnásobnou tloušťku Náklad pouze 500 kusů.
... více info

KOUPIT
mince_Fall_in_love
Jawa 250
stříbro, 25 g, proof
Slovné dopravní prostředky
Druhá mince z pětiletého cyklu stříbrných mincí Slavné dopravní prostředky představuje motocykl JAWA 250 typ 353. Od klasických stříbrných mincí se tato emise liší použitím červeného a černého smaltu, který dává vybraným částem motocyklu autentický vzhled. Náklad 
20 123 kusů
... více info
KOUPIT
Kniha nad zlato
kniha
Konec prokrastinace
Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Děláte místo důležitých věcí, ve kterých vidíte smysl, něco nepodstatného? Cítíte občas i vy, že jste se dostali do prokrastinačního začarovaného kruhu? Petr Ludwig v původní české publikaci, opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity, přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? 

Knihu si žete objednat na těchto stránkách.
KOUPIT
Podstatné z médií
(video) Josef Tětek: Bitcoinu věřím víc než jakékoliv jiné měně.
Češi spoří špatně a utečou jim desítky miliard ročně.
Zdražování nezastavuje. Inflace už je na 17,2 procenta.
Josef Šíma: Za inflaci nemůže Putin, ale ČNB a čeští politici.
(audio) Jeden spořil tisícovku, druhý ji investoval. Rozdíl dělá 4 miliony.
Podnikatelská příležitost s Golden Gate
Ve zlatě, stříbře a bitcoinu se skrývá nejen investiční, ale i velký obchodní a podnikatelský potenciál. Pokud hledáte vedlejší příjem nebo přímo novou kariéru, může to být i cesta pro Vás. V našem týmu rádi přivítáme nové kolegy.

Více informací zjistíte na webináři, kterým provází ten nejpovolanější, Pavel Ryba, spoluzakladatel a obchodní ředitel Golden Gate, největší společnosti s investičními kovy v České republice. Více informací na těchto stránkách.
obrazek
Nejbližší události
Vzdělání je základem dobrých rozhodnutí. Aktuální přednášky a semináře, živě i on-line, najdou klienti Golden Gate také ve své Klientské zóně v záložce Události.
"Výstava drahých kovů" na centrále Golden Gate:
v úterý 6. září od 10:00 do 16:30 v Praze v Dejvicích
ve čtvrtek 8. září od 10:00 do 16:30 v Praze v Dejvicích
Přednáška "Bitcoin, jak ho neznáte":
ve středu 17. srpna od 18:00 ve Dvoře Králové nad Labem
"Info seminář" o podnikatelské příležitosti s Golden Gate:
ve středu 27. července od 17:00 v Trnavě
v pondělí 15. srpna od 17:00 v Ústí nad Orlicí
v pondělí 15. srpna od 17:00 v Otrokovicích
v úterý 16. srpna od 17:00 ON-LINE
ve středu 17. srpna od 17:00 v Mostě
Pro zajištění vstupenky mi můžete zavolat nebo napsat.
Aktuální analýza trhů
Detailní analýzu trhů najdou moji klienti ve své Klientské zóně.

Minulý týden trhy pokračovaly v korekci. Jde o zaceňování budoucího zvyšování sazeb v USA, EU i v dalších zemích. Euro dokonce dosáhlo parity s US dolarem (směnný kurz 1:1), což jsme mohli pozorovat naposledy před 20 lety.

Na ceně zlata se provalila obrovská účelová manipulace, česky řečeno podvod. Pokud by totiž teď zlato rostlo, znamenalo by to odliv kapitálu z ostatních aktiv, protože investoři začnou přemisťovat kapitál do zlata jako skutečného bezpečného přístavu. Tím se zrychlí propad cen ostatních aktiv. Jak vidíme všude kolem sebe, neexistuje důvod, proč by cena zlata měla klesat. Až na jeden. Pokud na trhu vznikne obrovský prodejní tlak na zlato (dramaticky vzroste nabídka), půjde cena dolů. Kde ale najednou vzít tolik zlata a komu ho nabídnout? Odpověď je jednoduchá. Na papírovém trhu to půjde, tam totiž nepotřebujete fyzický kov. Aktuálně se rozebíhá vyšetřování jednoho z největších podvodů na ceně zlata, za kterým stojí největší světové banky pod taktovkou centrálních bank, konkrétně BIS (Bank for International Settlement), švýcarské centrální banky centrálních bank. Níže přiložený graf ukazuje monstrózní nárůst pákových shortových pozic na zlatě, vyrobených z kapitálu, který největším bankám (jako J.P. Morgan, nebo CITI) dodaly centrální banky.

Na grafu vidíme nárůst těchto pozic v 1. kvartále 2022 ve srovnání s celoročními počty stejných derivátových operací.

Shrnuto, největší banky musely použít 500 miliard USD (anglicky bilionů) k tomu, aby cena zlata nevystřelila na měsíc. Světová ekonomika je na pokraji globální krize. Na ceně zlata se děje něco velkého. A to stojí gigantické množství peněz, aby to ještě nebylo vidět! Pro zájemce je celý článek zde.
V ČR máme pokračující "pádivou" inflaci na hodnotě 17,2 %. Jedná se o maximum od prosince 1993. Viceguvernérka ČNB Zamrazilová říká, že se Česko bude muset v nadcházejících měsících připravit na ještě vyšší inflaci. Člen rady ČNB Tomáš Holub říká, že vrchol inflace v Česku bude pravděpodobně okolo 20 %. Další zvýšení úrokové sazby ČNB by podle něj mohlo být potřeba.

Inflace v USA je 9,1 % meziročně, což je nejvýše za posledních 40 let. Potíž je v tom, že při této poslední inflační epizodě před 40 lety, vyšplhaly úrokové sazby v USA až na (dnes nemyslitelných) 11 %. To je v dnešních podmínkách naprosto neuvěřitelný scénář. Při dnešní míře zadlužení by to znamenalo krach americké a potažmo světové ekonomiky. Jinými slovy, inflace v USA začíná řádit ve chvíli, kdy nejde pracovat s úrokovou sazbou, aniž by to nemělo výrazný vliv na masivní korekci akciových trhů napříč světem. To je situace, kterou dlouhodobě komentujeme. USA, ale i ostatní významné světové ekonomiky v období růstu vystřílely munici pro boj s inflací a krizí.

Eurozóna řeší velmi podobnou otázku jako USA. Bavíme se o situaci, kdy Německo a další ekonomicky silní hráči eurozóny tlačí ECB k růstu sazeb. To by ale mělo ničivý vliv na slabší, jižní část eurozóny. Itálie (třetí největší ekonomika v eurozóně!), Španělsko, Portugalsko a další tak tlačí na to, aby se sazby nezvyšovaly, jinak jim jejich zadlužení zlomí vaz. Můžeme tak v přímém přenosu sledovat, jak se tolik vychvalovaná rozmanitost eurozóny stává jejím nejslabším místem.

Souhrnně lze říci, že se začíná naplňovat scénář, který dlouhodobě předpovídáme. Není daleko doba, kdy se důležitost zlata a stříbro nebude počítat podle jejich ceny, ale podle počtu gramů, které vlastníme.

obrazek obrazek
Začátkem minulého týdne technický výprodej na zlatě pokračoval. Zhruba do zasedání amerického FEDu je třeba očekávat výběr longové likvidity kolem ceny 1 670 USD/oz. Pokud velcí hráči vynakládají tak obrovské množství prostředků (viz výše) pro to, aby nabrali longy z cenových minim, můžeme očekávat nástup růstového trendu. Samozřejmě s ohledem na výsledky zasedání FEDU. Podle COT reportů se pravděpodobnost dalšího poklesu zmenšuje, nicméně jak vidíme, ne všechno, čím mohou velcí hráči manipulovat cenou, je na COT vidět. Pro nás to samozřejmě znamená možnost využít naplno sílu strategie DCA (průměrování ceny).

Na týdenním grafu stříbra vidíme další testy silné S/R zóny kolem ceny 19 USD/oz. Stejně jako u zlata je hypotéza dvojitého, resp. trojitého dna zneplatněna. Cena totiž tvrdě prorazila tuto formaci, protože investoři v předstihu zaceňují další budoucí zvýšení sazeb v USA. Na trhu tedy zatím dále kraluje krátkodobý fundament. Úrokové sazby, silný dolar a zpomalení průmyslu zatím růst ceny stříbra nepodporují. Na COT Reportech však pozorujeme téměř úplné vyčerpání shortových pozic velkých hráčů, což by mělo snížit poklesový tlak na ceny stříbra.

Pro nás jako investory je stále více racionální přijmout fakt, že náprava systému, respektive návrat k udržitelnému vývoji zabere roky. Pravděpodobnost, že drahé kovy znovu vytvoří nová historická maxima dále roste. S očekáváním budoucích událostí v horizontu příštích 3–5 let nelze než doporučit navýšení protiinflační a protikrizové složky v portfoliu.
Bitcoin překvapivě zareagoval na inflaci USA. BTC přechází do rotace (pohybu do strany). V podobném scénáři v červnu proběhla jedna z největších kapitulací. Proč je tomu v červenci právě naopak? BTC rostl navzdory rostoucí inflaci, trh se na to totiž připravoval již dříve. V minulých týdnech jsme slyšeli projevy o inflaci od členů Fedu, předsedy Powella a z Bílého domu. Všechny projevy shodně poukazovaly na nemožnost kontrolovat inflaci.

Druhým důvodem byl rostoucí americký dolar (DXY). DXY se během týdne dostal na 20-leté maximum kvůli rostoucí inflaci a politice Fedu. Poté začal klesat. BTC má inverzní korelaci s DXY, a proto dočasná stagnace USD umožňuje BTC a dalším risk on aktivům růst.

Dlouhodobě mluvím u Bitcoinu o strategii DCA (Dollar Cost Averaging), česky, průměrování vstupní ceny. Pokud je naší strategií dlouhodobé držení v několikaletém investičním horizintu (v hantýrce HODL), Bitcoin tvoří pouze část našeho majetku, a používáme k nákupu DCA, není třeba se krátkodobým chováním trhu příliš zabývat. Prostě v klidu nechme pracovat náš trvalý příkaz a dokupujme tak i propady.
Zajímá Vás nebo Vaše přátele více o tom, proč je v dnešní době výhodné vlastnit fyzické investiční zlato, stříbro nebo bitcoin a jak do nich investovat nejlepším způsobem?

Spojte se se mnou nebo předem navštivte moje webové stránky.

Budu rád i za společnou diskuzi v odpovědi na tento e-mail.
foto
Petr Hořák - zlatý poradce

+420 723 09 19 90
petr.horak@zlaty-poradce.cz
Malá Skála

Golden Gate CZ a.s.
Vracíme penězům hodnotu
Facebook Instagram



Komentáře